Instrumenty dawniej i dziś

Instrumenty dawniej i dziś

Skąd pochodzą dźwięki? Jakie znasz instrumenty?

Policz nutki. Ćwiczenia w kartach pracy.

załącznik 1

załącznik 2

Poproście rodziców o przeczytanie opowiadania pt. „Czasem słońce czasem deszcz” – opowiadanie Pani Muzyki (K. Szczerbakowska-Biniszewska).

Dawno, dawno temu w Krainie Muzyki żyli szczęśliwi mieszkańcy. Codziennie świeciło słońce,wszędzie rosły nutki, a każdy mieszkaniec krainy grał na instrumencie, śpiewał i tańczył. Nawet psy zamiast szczekać gwizdały. Wszystkim żyło się miło, więc w Krainie Muzyki brzmiały same wesołe melodie. Do czasu! Pewnego dnia do wesołej Krainy przybyła smutna wróżka Kropelka. Pozazdrościła mieszkańcom szczęścia i wesołości, zrzuciła na całą krainę deszcz. Padał wiele dni i nocy, przez co nutki nie rosły już tak szybko, a mieszkańcy byli bardzo smutni. Zaczęli też grać smutne melodie.Na szczęście o smutnym losie muzyków usłyszała dobra wróżka – Pani Muzyka. Swoimi wesołymi czarami złagodziła smutne zaklęcie wróżki Kropelki. Od tej pory w Krainie Muzyki czasem świeci słońce, a czasem pada deszcz.

Odpowiedzcie teraz na  pytania: Jak nazywa się miejsce, o którym było opowiadanie ?Dlaczego jej mieszkańcy na początku byli bardzo szczęśliwi? Kto odwiedził Krainę Muzyki? Jak dziś jest w Krainie Muzyki?

 „Instrumenty wokół nas” – zabawa muzyczna.

A teraz rozejrzyjcie się po swoim domu i spróbujcie odnaleźć przedmioty codziennnego użytku, z których mozna zrobić instrumenty i  wydobyć z nich muzykę. Może to być np. garnek, pokrywka itd. Zaprezentujcie swoją muzykę rodzicom albo rodzeństwu.

Miłej zabawy!

wychowawcy: A. Pierzak i K. Ucieklak- Tomala

  • Radomsko ul.Sierakowskiego 19
  • 44 685 44 41
  • 44 685 44 40
  • dyrektorpp3@radomsko.pl