piątek, kwiecień 19, 2024

Jesteśmy autorami

Jak zapewne wiecie są różne rodzaje książek. Książki różnią się grubością, okładkami, jedne mają ilustracje inne nie, jedne są kolorowe inne czarno-białe. Książki różnią się też tematyką czyli tym o czym opowiadają. Są książki dla dzieci, z obrazkami i bez obrazków, atlasy , książki kucharskie, przygodowe, albumy, przewodniki, wiersze, proza.

Czy wiecie z jakich elementów składa się książka? Z pewnością macie w domu jakieś książki, weźcie je teraz i obejrzyjcie. Odszukajcie z pomocą rodziców: autora, okładkę, grzbiet, ilustracje, tytuł, numer strony, spis treści. Jeśli jest to książka dla dzieci może sami odczytacie nazwisko autora i tytuł?

Załącznik

Możecie też samodzielnie wykonać książkę. Wiele razy robiliście to w przedszkolu.Potrzebujecie kilku kartek, które zszywamy zszywaczem lub robimy 2 dziurki w kartce i zawiązujemy sznurkiem. Wasza książka może składać się z kilku ilustracji opowiadających jakąś historię.
Wykonajcie też ćwiczenia.

Załącznik

Miłej zabawy!
wychowawcy:
Agnieszka Pierzak
Katarzyna Ucieklak-Tomala

Więcej w tej kategorii: « Jak powstaje książka? Biblioteka »