W księgarni

Temat dnia: „ W księgarni”

„Kup mi, mamo, książeczkę” – zapoznanie z treścią wiersza T. Kubiaka oraz rozmowa na temat utworu.

„Kup mi mamo książeczkę”

Kolorowe książeczki,
kolorowe bajeczki,
w kolorowych bajeczkach
Kolorowy jest świat.

Kup mi, mamo książeczkę,
przeczytajmy bajeczkę,
a w bajeczce tej – dziwy.
Każdy poznać je rad.

Ile jabłek w koszyku,
tyle w książce wierszyków.
A te wiersze jak świerszcze
grają przez całą noc.

Rozmowa z dzieckiem: Czy lubi dostawać nowe książeczki?

Czy lubi gdy mu czytamy?

Jakie zna bajki?

„Jesteśmy w księgarni ” Zabawa dydaktyczna z elementami przeliczania.
Potrzebne będą: książki duże i małe, fasolki, misie.
Ustalamy z dzieckiem miejsce w domu w którym będzie księgarnia. Następnie układamy tam książki. Dziecko będzie klientem a rodzic sprzedawcą(wyjaśniamy pojęcie sprzedawca i klient). Dajemy dziecku 5 fasolek za które będzie mogło kupić wybrane książki. Dziecko głośno przelicza swoje fasolki i zaczyna kupować książki. Kupione książki układa przed misiami. Rodzic jako sprzedawca daje jedną książkę za jedną fasolkę. Fasolki wrzuca na tackę lub do pudełka. Gdy książki zostaną wykupione, dziecko siada przy misiach i liczy, ile książek kupiło. Określa wielkość zakupionych książek, można zamienić się rolami i powtórzyć zabawę.

 

  • Radomsko ul.Sierakowskiego 19
  • 44 685 44 41
  • 44 685 44 40
  • dyrektorpp3@radomsko.pl