czwartek, marzec 28, 2024

biel – serce czyste.
Piękne są nasze
barwy ojczyste.

Wyjaśniamy dzieciom słowo flaga, zwracamy uwagę na kolorystykę i ułożenie kolorów.

Pokoloruj flagę Polski.

. Praca z KP2. Str.26 – kolorowanie flagi według wzoru. Doskonalenie sprawności manualnej, rozpoznawanie flagi Polski, utrwalenie nazwy ojczystego kraju.

Chętne dzieci mogą wspólnie z rodzicem wykonać flagę z papieru i umieścić ją w oknie w związku ze zbliżającym się świętem flagi.

„Symbole narodowe” – praca z wykorzystaniem Wycinanki str.6. Dzieci wycinają obrazek przedstawiający godło Polski, rozcinają na cztery części, układają według wzoru i naklejają na kartki.

„Białe orły” – zabawa ruchowa. Dziecko biega przy skocznej muzyce, naśladując lot orła (ręce rozłożone w bok, poruszają nimi jak skrzydłami). Gdy muzyka cichnie, na hasło : Orły ląduje, zatrzymuje się i opuszcza ręce.