wtorek, kwiecień 16, 2024

Dzieciaki odkrywają świat

TEAMAT: DZIECIAKI ODKRYWAJĄ ŚWIAT

1.Rymowanka-maszerowanka maszerujcie po pokoju śpiewając

2.Moje ulubione aktywności-porozmawiajcie o swoich ulubionych zajęciach, co was ciekawi, co chcielibyście robić w przyszłości. Zwróćcie uwagę że zdobycie umiejętności nawet tych najtrudniejszych jest możliwe, trzeba tylko bardzo chcieć i dużo ćwiczyć a wtedy osiągnie się sukces.

3.Zdobywamy sprawność detektywa-
-podaj nazwę obrazka, powiedz jaka głoska występuje na końcu wyrazu, znajdź ją, a następnie dołóż obrazek którego nazwa będzie się nią rozpoczynała:
o-ołówek-k- krowa- a-aparat-t- traktor-r-rak – kot itp. załącznik
-przeczytaj wyrazy i ułóż je od najkrótszego do najdłuższego np.: „lina”, „buty”, „kask”, „brawo”, „wysoko”, „gra”, ‘zabawa”, „notes”, „lupa”, „obserwator”

4.Wspinaczka –przeczytaj wyrazy począwszy od dołu, i pokoloruj te które udało ci się przeczytać. Ułóż zdania z tymi wyrazami KP4 s14

5.Przygody Janka-detektywa-postaraj się samodzielnie przeczytać tekst KP4 c 15

6.Ciepło-zimno-poszukaj ukrytego przedmiotu, (możesz schować coś przed rodzicem)7

7.Gdzie jest ślimak?-na arkuszu papieru narysujcie przecinające się linie pionowe i poziome (stworzą sieć kwadratową 7x8).Ustawcie ślimaka zrobionego wczoraj na środku planszy i przesuwajcie go np. jeden w gorę, dwa w lewo, trzy w dół….do momentu kiedy ślimak wyjdzie poza granice planszy.

8.Przwda czy fałsz?-Przykładowe zdania:
Stokrotka jest niebieska. F
Jaskółka zjada żaby. F
W piaskownicy chodzą kraby. F
Na gruszy rosną gruszki. P
Mama z mąki robi kluski. P
Sól jest bardzo słodka. F
Bocian może pić ze spodka. F
Sosna zawsze jest zielona. P
Woda w morzu jest słona. P
Pociąg jedzie po szynach. P
W orkiestrze gra drużyna. F