piątek, marzec 29, 2024

Piłka dla wszystkich

Tematyka tygodnia: Niby tacy sami, a jednak inni
Temat dnia: Piłka dla wszystkich

Kochani! W tym tygodniu dalej krążymy wokół Rodziny. Większą uwagę skupimy jednak na DZIECIACH, ponieważ to ich święto zbliża się wielkimi krokami. Porozmawiamy sobie więc o dzieciach z różnych części świata, o tym co nas różni a co łączy, poruszymy też temat emocji i tolerancji.

1. Piłka dla wszystkich
Pamiętacie Franka z grupy Ady? To chłopiec, który tak pięknie grał na skrzypcach. Przypomnijcie sobie czym jeszcze różnił się od innych dzieci i posłuchajcie opowiadania.
Plik: opowiadanie
Odpowiedzcie teraz na pytania
−Co śniło się Frankowi?
− O czym opowiadał Adzie?
− Jak zachowywali się chłopcy?
− Co zrobił ich kapitan?
− Kim został Franek na meczu?
− Co powiedzieli chłopcy Frankowi na pożegnanie?
− Co będzie ćwiczył Franek?
− Jak oceniacie zachowanie chłopców na początku, a jak potem, po rozmowie z kapitanem?

2. Co to jest tolerancja?
Tolerancja oznacza cierpliwość i wyrozumiałość dla odmienności. Jest poszanowaniem cudzych uczuć, poglądów, upodobań, wierzeń, obyczajów i postępowania, choćby były całkowicie odmienne od własnych albo zupełnie z nimi sprzeczne. Współcześnie rozumiana tolerancja to szacunek dla wolności innych ludzi, ich myśli i opinii oraz sposobu życia.
− Czy chłopcy z opowiadania byli tolerancyjni?
− Czy znacie inne przypadki braku tolerancji? (Wyśmiewanie się z ludzi o innym kolorze skóry, innego wyznania…).
− Czy należy wyśmiewać się z kogoś, dlatego że jest gruby, jeździ na wózku…?

3. Leśne przedszkole
Teraz mam dla Was bajkę terapeutyczną także dotyczącą tolerancji. Posłuchajcie i wykonajcie poniższe ćwiczenia
Plik: bajka terapeutyczna
Plik: labirynt
Plik: pajęczyna

Teraz już na pewno wiecie co to jest TOLERANCJA!

BĄDŹCIE TOLERANCYJNI!!!

POZDRAWIAM

Więcej w tej kategorii: « Festyn Dzień Mamy »