piątek, kwiecień 19, 2024

Symbole narodowe

Tematyka tygodnia: MOJA OJCZYZNA
Temat dnia: Symbole narodowe

Drodzy Rodzice, Kochane Biedronki w tym tygodniu wracamy do tematyki, którą doskonale znacie. Pamiętacie nasze przedstawienie o Polsce i rodzinne warsztaty plastyczne. Było wspaniale. Utrwalimy trochę poznane wówczas wiadomości.

1. POLAK MAŁY
Zaczniemy od filmu prezentującego nasze symbole narodowe. Biedronki już go kiedyś oglądały. Przypomnijmy sobie zatem kilka ważnych zagadnień. Zwróćcie szczególną uwagę na flagę, godło i hymn.

2. SYMBOLE NARODOWE
Przyjrzyjcie się dokładnie poniższym obrazkom – to nasze symbole narodowe.
Plik: godło
Plik: flaga
Plik: hymn
Następnie wykonajcie zadania w Waszych książkach:
• 4 latki Nowe Przygody Olka i Ady cz.2, str. 44-45
• 5 latki Nowe Przygody Olka i Ady cz.4, str. 28

3. „Skąd pochodzą dzieci?” (zadanie dla 5 latków)
Teraz mam dla Was rebus do rozwiązania. Przyjrzyjcie się poniższej ilustracji.
Plik: Ada i Olek

Znacie te dzieci? Tak. To Olek i Ada. Chciałabym, abyście odgadły z jakiego kraju pochodzą? Rozwiążcie poniższy rebus. Zaznaczcie pierwsze głoski w każdym wyrazie a potem ułóżcie z nich wyraz. I odpowiedź gotowa. To trudne zadanie, ale z pomocą Rodziców na pewno Wam się uda.

Plik: rebus

4. Jestem Polakiem
Postarajcie się teraz pokolorować poniższy obrazek według kodu, a dowiecie się jak Polska wygląda na mapie (jakie są jej kontury).

Plik: Polska – pokoloruj wg kodu

A teraz zaznaczcie Polskę na mapie. Po wykonaniu poprzedniego zadanie nie powinno to być trudne
Plik: znajdź Polskę

5. Policz i zaznacz (zadanie dla 4 latków) – (źródło: www.dzieckiembadz.blogspot.com)
Mam dla Was fajną grę matematyczną. Wytnijcie poszczególne karty z godłami Polski. Przygotujcie klamerki do bielizny. Zadaniem dzieci jest policzenie orłów i zaznaczenie właściwej liczby palców. Możecie się tak bawić licząc cokolwiek (kredki, klocki, lalki lol?). Z czasem zamiast palców możecie wprowadzać cyfry.

Plik: godło gra

6. Jesteśmy Polką i Polakiem
Na zakończenie zapraszam Was do posłuchania i przypomnienia sobie znanej Wam piosenki o Polsce i Polakach. Zaśpiewajmy ją razem.

Jeżeli ktoś z rodziców ma filmik z naszego przedstawienia albo jego fragmenty to proszę o udostępnienie.

serce

Tęsknię