Ruszamy na wycieczkę po Polsce

Temat przewodni : Polska to mój dom
Drodzy Rodzice, przypominamy, że są to propozycje do wykorzystania w miarę możliwości, czasu i potrzeb. To WY decydujecie czy i jak je zrealizujecie.
Pomoce dydaktyczne użyte do zrealizowania temu pochodzą z materiałów przeznaczonych do nauczania wydawnictw: WSiP oraz Bliżej Przedszkola.

Temat: Ruszamy na wycieczkę po Polsce

1. Na początek piosenka wprowadzająca w temat
Zobacz

2. Obejrzyjcie wspólnie z rodzicami prezentację z widokami naszej pięknej ojczyzny. Może rozpoznacie miejsca gdzie byliście? A może rodzice opowiedzą Wam coś więcej na temat oglądanych miejsc?
Zobacz

3. Mapa Polski. Drodzy rodzice, spróbujcie wspólnie z dziećmi przyjrzeć się Polsce na mapie, najlepiej fizycznej. Może posiadacie w swoich zbiorach Atlasy, a może globusy, jeśli nie, spróbujcie odnaleźć taka mapę w Internecie. Zobaczcie jakie są tam kolory. Zielony kolor na mapie oznacza równiny czyli tereny płaskie, takie jakie w większości można zobaczyć w rejonie gdzie mieszkamy. Od koloru żółtego poprzez pomarańczowy, do ciemnoczerwony to wyżyny i góry, niebieski kolor na mapie to rzeki, morza, jeziora i inne zbiorniki wodne. Spróbujecie odszukać na mapie Warszawę, Radomsko, Wisłę, Bałtyk i może inne miejsca gdzie wspólnie byliście.

4. Karta pracy – Mapa Polski. ZAŁ1 Pokoloruj Morze Bałtyckie na niebiesko, góry na brązowo, odszukaj i zaznacz wspólnie z rodzicami – Radomsko.

5. Mapa Polski – ułóż puzzle
Zobacz

6. Posłuchaj i postaraj się zapamiętać słowa piosenki
Zobacz

Polska - muz. i sł. Maria Tomaszewska
Polska to jest piękny kraj tu mieszkamy ty i ja .
Na północy morze szumi, na południu górują góry.
W Polsce płynie wiele rzek dużo tutaj lasów też.
Swoje serce Polsce daj, bo to jest nasz ojczysty kraj.

7. Praca plastyczna Polska. W załączniku znajduje się kontur Polski ZAŁ 2, można również odrysować go od dowolnej mapy, np. z Kart Pracy 4latak 34. Przy pomocy farb i paluszków, kredek… można stworzyć piękna mapę Polski i zaznaczyć miejsca gdzie wspólnie byliście lub które planujecie odwiedzić. Np. ZAŁ 3

 

  • Radomsko ul.Sierakowskiego 19
  • 44 685 44 41
  • 44 685 44 40
  • dyrektorpp3@radomsko.pl