piątek, kwiecień 26, 2024

Jak powstała Warszawa?

Temat przewodni : Polska to mój dom
Drodzy Rodzice, przypominamy, że są to propozycje do wykorzystania w miarę możliwości, czasu i potrzeb. To WY decydujecie czy i jak je zrealizujecie.
Pomoce dydaktyczne użyte do zrealizowania temu pochodzą z materiałów przeznaczonych do nauczania wydawnictw: WSiP oraz Bliżej Przedszkola.

Temat: Jak powstała Warszawa?

1. Posłuchajcie Legendy o Warsie i Sawie

Co zobaczył rybak, gdy wypłynął na połów? Jak wyglądała syrena? Jak miała na imię? Co się stało, gdy rybak i syrena zakochali się w sobie? Gdzie zamieszkała szczęśliwa para? Od czego Warszawa uzyskała swą nazwę?

2. Herb Warszawy. Legendarna syrenka Sawa została symbolem Warszawy i znajduje się w herbie tego miasta. Wdzięczni mieszkańcy postawili również dla niej pomnik, który można zobaczyć m.in. spacerując brzegiem Wisły. ZAŁ

3. Karta pracy. „Co tu nie pasuje?” ZAŁ

4. Syrenka. Spróbujcie ulepić z plasteliny, masy solnej lub narysować Sawę. Pochwalcie się swoimi pracami. ?

5. Po ciężkiej pracy chwila relaksu i ruchu. Propozycje układów do piosenek pewnie znanych dzieciom – będzie potrzebny trochę miejsca.

6. Piosenka o Warszawskiej Syrence