piątek, marzec 29, 2024

Jestem przyjacielem przyrody!

Temat przewodni : Dbamy o naszą planetę
Drodzy Rodzice, przypominamy, że są to propozycje do wykorzystania w miarę możliwości, czasu i potrzeb. To WY decydujecie czy i jak je zrealizujecie.
Pomoce dydaktyczne użyte do zrealizowania temu pochodzą z materiałów przeznaczonych do nauczania wydawnictw: WSiP oraz Bliżej Przedszkola.

Temat: Jestem przyjacielem przyrody!
1. Na początek posłuchaj piosenki

Posłuchaj piosenki

2.  Posłuchaj opowiadania „Wielka przygoda Małej Zosi”

Kogo spotkała Zosia w czasie swojej przygody? (biedronka, chrabąszcz – jelonek rogacz, pszczoła, pająk, osa, karp, nartnik, mrówka) ZAŁĄCZNIK  Jak myślisz, dlaczego Zosia wypuściła biedronkę? Jak zachowuje się przyjaciel przyrody?
Narysuje wybraną przygodę małej Zosi.
3. Znaczek „Jestem przyjacielem przyrody” -Wyprawka 4latka str.42 ZAŁĄCZNIK Same dzieci mogą zaprojektować i wykonać medal z dostępnych materiałów.

4. Do posłuchania piosenka „Wielkie sprzątanie” Z

5. Pajączek – masaż relaksacyjny.

Wspinał się pajączek po rynnie. - Dzieci „wędrują” palcami od dołu ku górze po plecach rodzica/ rodzeństwa
Spadł wielki deszcz i zmył pajączka. - Układają obie dłonie płasko na plecach i szybko przesuwają
je w dół.
Zaświeciło słoneczko. - Masują plecy ruchem okrężnym.
Wysuszyło pajączka, rynnę i… - Masują plecy tak długo, aż poczują ciepło.
dalej wspinał się pajączek po rynnie. - Zaczynają masaż od początku.