piątek, kwiecień 26, 2024

Wielkanocne zwyczaje

Tematyka tygodnia: Wielkanoc

Temat dnia: Wielkanocne zwyczaje

Drodzy Rodzice, Kochane Biedronki.
W tym tygodniu porozmawiamy o Świętach Wielkanocnych i zwyczajach z nimi związanymi. Jest to piękny, rodzinny czas, który zwłaszcza w obecnej sytuacji powinniśmy docenić szczególnie.

1. Domowe przedszkolaki o Wielkanocy.
Na początek zapraszam do obejrzenia Domowego Przedszkola. W tym odcinku dowiemy się jak powstają najładniejsze pisanki, co powinno znaleźć się na stole wielkanocnym, jaka jest symbolika poszczególnych pokarmów oraz jakie zwyczaje były z nimi niegdyś związane.

2. Na wielkanocnym stole
Przyjrzyjcie się uważnie poniższej ilustracji (4 latki – Karty Pracy cz.2, str. 29) . Wymieńcie smakołyki znajdujące się na wielkanocnym stole. Podzielcie ich nazwy na sylaby (4latki i 5 latki), głoski (chętne 5 latki), postarajcie się wyróżnić pierwszą i ostatnią głoskę w tych wyrazach (5 latki).

Załącznik

4 latki rysują babki wielkanocne po śladach (Karty Pracy cz.2, str. 29 – dół strony)
5 latki: Karty pracy, cz. 3, str. 72-73

3. Wielkanocne zadania językowe