Jestem Patriotą!

Temat przewodni : Polska to mój dom
Drodzy Rodzice, przypominamy, że są to propozycje do wykorzystania w miarę możliwości, czasu i potrzeb. To WY decydujecie czy i jak je zrealizujecie.
Pomoce dydaktyczne użyte do zrealizowania temu pochodzą z materiałów przeznaczonych do nauczania wydawnictw: WSiP oraz Bliżej Przedszkola.

Temat: Jestem Patriotą!

1. Przypomnij sobie piosenkę Zobacz

2. Film podsumowujący informacje o Polsce Zobacz

3. Zagadki o Polsce Zobacz

4. Z czego słynie Polska? Gra memory Zobacz

5. Patriotyzm to nie tylko miłość do ojczyzny - Polski, szanowanie symboli narodowych, przestrzeganie prawa. Patriotyzm to również miłość do „małej ojczyzny” czyli miejsca gdzie się urodziłeś, gdzie mieszkasz. A TY mały patrioto, gdzie mieszkasz? Jak nazywa się to miasto? Czy wiesz o nim coś więcej, o jego zabytkach, historii?

Tutaj obejrzeć można symbole miasta Radomska.
https://radomsko.pl/herb,m,mg,1,19,42
ZAŁ1 – ludowe stroje radomszczańskie

Poniżej znajdują się linki, które jeśli tylko chcecie i macie czas zabiorą Państwa w sentymentalną, historyczną podróż. Wszystkich poniższych materiałów jest dość dużo jak dla maluchów, ale jeśli rodzice lub dziadkowie będą mieli ochotę powspominać zawsze można zajrzeć na stronę przedszkola i odszukać coś ciekawego w zakładce.

Dla dzieciaków za to praca plastyczna – „Radomsko moje miasto”. Na formacie A4 dowolna techniką płaską (kredki, farby, kolaż…) przedstawcie to co lubicie w waszym mieście, a może coś co spodobało się na starych zdjęciach i już nie istnieje.
Jeśli praca okaże się zbyt trudna Karta Pracy3-latka ZAŁ2, też będzie dobrym zajęciem

Tutaj zobaczyć można Radomsko na starych fotografiach
http://muzeum.radomsko.pl/dla-zwiedzajacych/fotografie-dawnego-radomska-i-jego-mieszkancow/

Tutaj można zobaczyć interaktywne zdjęcia Radomsko dawniej i dziś
Zobacz

Okolice przedszkola
Zobacz

Zobacz

Widok obecnie nie spotykany – owce przed MDK a raczej PDK ?
Zobacz

A tu dla wytrwałych film nawiązujący do historii naszego miasta.
Zobacz

 

  • Radomsko ul.Sierakowskiego 19
  • 44 685 44 41
  • 44 685 44 40
  • dyrektorpp3@radomsko.pl