środa, kwiecień 24, 2024

Przygotowania do świąt

Temat przewodni : Wielkanoc
Drodzy Rodzice, przypominamy, że są to propozycje do wykorzystania w miarę możliwości, czasu i potrzeb. To WY decydujecie czy i jak je zrealizujecie.
Pomoce dydaktyczne użyte do zrealizowania temu pochodzą z materiałów przeznaczonych do nauczania wydawnictw: WSiP oraz Bliżej Przedszkola.

Temat: Przygotowania do świąt
1. Posłuchaj piosenki „Wełniany baranek” – będzie nam towarzyszyła przez cały najbliższy tydzień.

ZAŁĄCZNIK

2. Przyjrzyj się ilustracji ZAŁĄCZNIK i posłuchaj wiersza „Już niedługo Wielkanoc”

Na podstawie wiersza i ilustracji niech dzieci spróbują odpowiedzieć na pytania, np. Jak ludzie przygotowują się do Świąt Wielkanocnych? Czym dekorują mieszkania? Co zanosi się w koszyczku do święcenia? Jakie znasz zwierzęta związane z tymi świętami? Jak można udekorować jajka?
Mogą Państwo oczywiście zadać inne pytania.
3. Wielkanocne zwierzęta – karta pracy ZAŁĄCZNIK. Pokoloruj / wskaż te zwierzęta, które kojarzą się z Wielkanocą. Jakich kolorów użyjesz? Zakreśl pętlą / wskaż zwierzęta zwrócone w prawą stronę.
4. Pamiętacie skąd się biorą jajka? (Tu może pojawić się odpowiedź: „Ze sklepu” - więc należy drążyć dalej ? ) Tak wyglądają jaja gęsi, kaczki i kury. ZAŁĄCZNIK (w załączniku jest „ges” zamiast „gęś” niestety program nie posiadał polskich znaków|). Czy wszystkie jajka są tej samej wielkości? Tutaj możecie zobaczyć piękne jajka innych ptaków. ZAŁĄCZNIK Jak myślicie czy pisklęta, które wyklują się z tych jajek będą miały kolor skorupki? / jeśli będzie potrzeba mogą Państwo poszukać w Internecie piskląt przedstawionych ptaków/.
5. Karta pracy 22 „czterolatki” ZAŁĄCZNIK (kolorowanie i liczenie odnalezionych jajek).
6. „Wiosenny walczyk i kurczaki z balonów” – M. Kluza