Temat przewodni : Dbamy o naszą planetę
Drodzy Rodzice, przypominamy, że są to propozycje do wykorzystania w miarę możliwości, czasu i potrzeb. To WY decydujecie czy i jak je zrealizujecie.
Pomoce dydaktyczne użyte do zrealizowania temu pochodzą z materiałów przeznaczonych do nauczania wydawnictw: WSiP oraz Bliżej Przedszkola.
Temat: Czy to się jeszcze przyda?
1. Czy znasz ten znak? Gdzie można go zobaczyć? ZAŁĄCZNIK
Symbolem trzech zielonych strzałek, podążających za sobą i kręcących się zgodnie ze wskazówkami zegara znakuje się opakowania z tworzyw, które podlegają recyklingowi.
2. Uporządkuj historyjkę i opowiedz co robią dzieci i ich pani. ZAŁĄCZNIK 1, ZAŁĄCZNIK 2, ZAŁĄCZNIK 3, ZAŁĄCZNIK 5, ZAŁĄCZNIK 6
Jak myślisz gdzie trafił wyprodukowany papier?
3. „Czy to się jeszcze przyda?” – Nie tylko papier można ponownie wykorzystać, również inne przedmioty. Coś so jest zepsute, niepotrzebne może kiedyś do nas wrócić ? Trzeba tylko zapamiętać do którego pojemnika należy wyrzucać zbędne rzeczy. ZAŁĄCZNIK
Żółty kosz uwielbia rzeczy z plastiku i metalu, nie pogardzi również opakowaniem po soku lub mleku. Zielony lubi szkło. Niebieski papier.
4. Segregujemy - Karta pracy 3 latki karta 22 ZAŁĄCZNIK 4 latki karta 29 ZAŁĄCZNIK
5. Tutaj możesz potrenować segregacje odpadów, miłej zabawy
Zobacz
6. „Co to jest?” – rysowanie palcem na plecach. Zabawa w parach. Dzieci z rodzicami lub rodzeństwem nawzajem rysują sobie na plecach różne przedmioty i zgadują, co to jest. Zaczynają od prostych form, takich jak fala, piłka/koło, kwadrat, serce, kwiatek, dom, przechodząc do trudniejszych – bałwan, ryba, samochód, człowiek, żaglówka.
7. „Coś z niczego” – w podanym linku znajduje się propozycja wykorzystania pustej butelki po wodzie/ napoju. Proponuję wykorzystać trochę szerszą butelkę niż jest linku, można również użyć dwóch złączonych ze sobą nakrętek lub starej piłeczki. Powodzenia i miłej zabawy
Zobacz