niedziela, luty 25, 2024

ul.Sierakowskiego19, 97-500 Radomsko tel.:44 685 44 41

Religia - Grupa VI

1. Modlitwa/pieśń – „Duchu Święty przyjdź”
Link do modlitwy/pieśni:
Modlitwa

2. Jezus jest z nami każdego dnia i pomaga nam w różnych sytuacjach. Kiedy jesteśmy smutni udziela nam swojej pomocy. Jezus miał również swoich przyjaciół. Byli nimi Jego uczniowie. Cieszyli się oni z każdego spotkania z Jezusem. Kiedy Jezus powiedział pewnego dnia, że musi wrócić do domu swego Ojca, który jest w niebie, uczniowie bardzo się zasmucili.

3. Przeczytaj fragment z Pisma Świętego:
„Kiedy (…) znajdowali się wszyscy razem na tym samym miejscu. Nagle dał się słyszeć
z nieba szum, jakby uderzenie gwałtownego wiatru, i napełnił cały dom, w którym przebywali. Ukazały się im też języki jakby z ognia, które się rozdzieliły, i na każdym z nich spoczął jeden. I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym”.

4. Odpowiedz na pytania
• Co wydarzyło się, gdy uczniowie przebywali razem?
• Co zobaczyli uczniowie ponad swoimi głowami?
• Kto ich napełnił swoją obecnością?

5. Zapamiętaj
Duch Święty, tak jak Jezus i Bóg Ojciec, jest Bogiem. Od momentu chrztu świętego mieszka w każdym z nas. Każdą modlitwę rozpoczynamy znakiem krzyża . Wypowiadamy wtedy słowa „W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”.

6. Zadanie
Wykonaj zadanie: strona 92 (podręcznik – religia)

 

Więcej w tej kategorii: « Religia-Grupa VI Religia-Grupa VI »
  • Radomsko ul.Sierakowskiego 19
  • 44 685 44 41
  • 44 685 44 40
  • dyrektorpp3@radomsko.pl