wtorek, kwiecień 23, 2024

Pachnąco, kolorowo, smacznie, pięknie i zdrowo

Temat dnia: Pachnąco, kolorowo, smacznie, pięknie i zdrowo

1.Porozmawiajcie o tym jakie zmiany obserwujemy w przyrodzie
-pojawiają się zielone pąki na drzewach
-mocniej świeci słońce,
-wyższa temperatura powietrza
-pierwsze wiosenne kwiaty
- przyroda budzi się do życia
-przylatują ptaki (jakie?)…. bociany, żurawie, skowronki, kukułki, dzikie gęsi ,jaskółki

obejrzyjcie film:

2. (Jeśli chcecie)Pobawcie się w ogrodników i załóżcie domowe hodowle np. rzeżuchy, rzodkiewki, cebuli lub kwiatów:) rzeżuchę i rzodkiewkę wykorzystajcie potem do urozmaicania posiłków

3. Przed nami Święta Wielkanocne – życzymy Wam Drodzy Rodzice i Kochane dzieciaki wesołych Świąt i duuużo zdrowia :)
W załączniku znajdziecie kolorowanki świąteczne. Pozdrawiam p. Renata:-)\

Kolorowanki

4. „Moje spotkanie z wiosną”- praca plastyczna.

Przygotujcie karton z bloku rysunkowego oraz farby. Namalujcie swoje wyobrażenie wiosny. Może to być park wiosną, albo kwiecista łąka. Może to być także Pani Wiosna w pięknej barwnej sukni.
Do dzieła :-)

5. „Wiosenne podchody” - zabawa tropiąca. Znajdź 6 elementów różniących obrazki wiosenne.
OBRAZKI

6. LITEROWY DIAGRAM: Poszukaj nazw ptaków wśród liter. Pokoloruj odpowiednie kratki.

DIAGRAM

ŻYCZĘ WAM DROGIE DZIECI I RODZICE PRZEDE WSZYSTKIM ZDROWYCH I SPOKOJNYCH ORAZ MIMO WSZYSTKO RADOSNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH. POZDRAWIAM SERDECZNIE ;-)

Justyna Stępień