Wiosenne zagadki z kwiecistej rabatki

Temat dnia: Wiosenne zagadki z kwiecistej rabatki

1.Spróbujcie nauczyć się na pamięć wiersza „Przyjście wiosny”


2.Zapoznanie z literą „h”
która nazwa pojazdu wiersza „Przyjście wiosny” jest najdłuższa (hulajnoga).
Podziel na głoski wyraz hulajnoga , podaj pierwszą głoskę słowa „hulajnoga”- „h”. Podaj przykłady wyrazów z głoską „h”
Praca z kartą pracy KP3s.68- 6latki – obraz graficzny litery ,sposób pisania.
5latki : KP3s.48-49.opowiadają o tym co przedstawia ilustracja oraz karta z teczki plastycznej „Kwiaty”, poćwicz narządy mowy na zgłoskach : kle-kle, kum-kum, pi-pi, ćwir-ćwir.
Zabawa ruchowa „ Głowa ,ramiona, kolana palce, kolana palce ,oczy, uszy usta nos”


3.Zabawa „Prawda czy fałsz?”
-Teraz coraz cieplej się ubieramy? (fałsz)
-Kolor zielony to kolor wiosny?(prawda)
-wiosną jeździmy na sankach? Fałsz)
-Wiosna następuje po zimie? (prawda)
-przebiśnieg i krokus to pierwsze wiosenne kwiaty?(prawda)

Powodzenia! Renata Chądzyńska

4. Zabawa „Kolorowa wiosna”. Drogi Rodzicu, jest to doskonała zabawa ruchowa ćwicząca spostrzegawczość dziecka, percepcję wzrokową oraz spryt. Wciel się w rolę WIOSNY. Wybierz wzrokiem jakiś przedmiot (-ty) w mieszkaniu o określonym kolorze. Odwróć się do ściany ( tak jak w zabawie w chowanego) i powiedz: Przyniosłam (-em) kolor…(np. czarny) jak…( jaskółki). Dziecko rozbiega się po pomieszczeniu w poszukiwaniu tego koloru. Musi go dotknąć w czasie, gdy jesteś odwrócony do ściany. W tym czasie Wiosna przerywa słowami: Raz, dwa, trzy, Wiosna patrzy! i odwraca się. Jeśli dziecko nie zdążyło znaleźć koloru zostaje Wiosną i podaje kolejny kolor, np. Przyniosłam kolor żółty jak słońce, biały jak przebiśniegi itp. Zasadą jest, aby kolory się nie powtarzały. Miłej zabawy!

6. OBEJRZYJCIE:
Zobacz

Jak nazywa się pierwsza literka przedstawiona w filmie? Zwróćcie uwagę w jaki sposób ją piszemy. Ta umiejętność będzie Wam potrzebna w kolejnej zabawie.

7. Mimo wiosny, naszej nowej literce jest zimno. Aby było jej troszkę cieplej, trzeba wykleić ją włóczką. Możecie także to zrobić zrolowanym paseczkiem z bibuły. Posmarujcie klejem po liniach a następnie równiutko naklejcie włóczkę (lub bibułkę). TA LITERKA TO SPÓŁGŁOSKA, WIĘC JAKIEGO JEST KOLORU? Na pewno wiecie! Poniżej litera do wyklejenia:
LITERA
Gdy wykleicie małą i wielką literę „H”, postarajcie się palcem przejechać po nich tak jakbyście pisali. Zwróćcie uwagę, że są tam strzałki pokazujące, w którym kierunku musi wędrować palec.

8. PROJEKT PLASTYCZNY DLA AMBITNYCH PRZEDSZKOLAKÓW: Przygotujcie TULIPANA Potrzebne będą: 2 małe kubeczki po jogurcie (czerwony i żółty najlepiej po „danonkach”), zielona słomka do napojów, zielona bibuła, kulki z żółtej plasteliny (średnicy około1,5 cm), nożyczki, plastelina czarna. Poproście o pomoc rodziców w wycinaniu kubeczków oraz robieniu w nich otworów na łodygę. Jeśli macie więcej kubeczków, tulipanów może być oczywiście kilka. Kliknij i zobacz instrukcję: INSTRUKCJA Miłej zabawy!

Powodzenia, Justyna Stępień.

Więcej w tej kategorii: « Witaj Wiosno WIOSENKOWO, FIOŁKOWO »
  • Radomsko ul.Sierakowskiego 19
  • 44 685 44 41
  • 44 685 44 40
  • dyrektorpp3@radomsko.pl